طنز و شادی در کلام امام خمینی1

قبل از تحریر :

 می خواستم این یادداشت را در روزهای میانی خرداد و به مناسبت سالگرد ارتحال امام امت روی وبلاگم بگذارم ولی چون موضوع یاداشت طنز در کلام امام بود آن را به زمان دیگری موکول کردم. اکنون و در روزهایی که برای اولین بار انتخابات در جمهوری اسلامی به این حد ملتهب شده تا جایی که برخی از مردم در مقابل هم و حتی در مقابل انقلاب قرار گرفته اند  لازم دیدم با اشاره  گوشه هایی از خاطرات خوش دوران رهبر کبیر انقلاب یاد آن روزها را در ذهن مردم و دولتمردان و سیاستدمدارن زنده کنم.

واما بعد:

بیست سال است که از عروج عارفانه حضرت امام خمینی معمار بزرگ انقلاب اسلامی گذشته است. به نظر من دوران 10 ساله ( به عبارت بهتر 9 سال و 4 ماهه )حضور امام در جمهوری اسلامی روزگاری بود که حلاوت و شرینی آن علی رغم التهاب ها و آشوب های سالهای اول انقلاب و نیز جنگ هشت ساله هنوز هم در ذائقه همنسلان من مانده است.

آنچه  علی رغم مشکلات اقتصادی و معیشتی و نیز نابسامانی های اجتماعی مثل ترور های خیابانی منافقین سبب شد ملت ایران از آن سالهای پر التهاب به نیکی یاد کنند همراهی  و همدلی رهبر کبیر انقلاب در تمام عرصه های با مردم بود. حضور روحانی و معنوی امام خمینی در میان ملت ایران سبب شده بود روح مردم نیز همراه با آن پیر فرزانه بسوی خدا و معنویت گام بردارد. این فرصت کوتاه  9 ساله کسب فیض از چشمه معرفت الهی آن پیر جمارانی سبب شد معنویت ، سادگی ، اخلاص ،همدلی ،برابری و برادری در میان مردم ایران نمودی عینی داشته باشد و اگر نبود این روح پاک خدایی ، جمهوری اسلامی ایران توان مقاومت هشت ساله در مقابل دنیای غرب را نداشت

/ 0 نظر / 36 بازدید