شانزدهمین کنگره شورای بین المللی آرشیو

گفتم که برای شرکت در شانزدهمین کنگره شورای بین المللی آرشیو به مالزی امده ام .
روز سه شنبه ۲۲ جولای ۲۰۰۸ شانزدهمین کنگره شورای بین المللی آرشیو در محل مرکز همایش های شهر کوالالامپور افتتاح شد. در آیین گشایش آین کنگره وزیر فرهنگ مالزی ُرییس شورای جهانی آرشیو و  آرشیویست های ۱۹۰ کشور دنیا حضور داشتند.  آقای "حاج شفیع اپدال" در این مراسم  با تاکید بر اینکه دسترسی به منابع آرشیوی به لحاظ جلب اعتماد عامه نقشی اساسی ایفا می کند، افزود:یک آرشیو خوب بایستی دسترسی افراد ذیصلاح به منابع را تضمین کند.
وی گفت: ثبت اسناد همچنین نقش بسیار مهمی در روندهای سیاسی و دمکراتیک ایفا می کند. 
این وظیفه اصلی مسوولان آرشیوهاست که نه تنها اسناد ثبت شده در ارتباط با مستندات قانونی، حقوق و مسوولیتها را حفاظت کنند بلکه آنها را در یک شکل قابل قبول در دسترس قرار دهند. 
در این مراسم همچنین  "لورنز میکولسکی" رییس این شورا نیز سخنرانی کرد.

آنجه بیش از این گنگره برایم قابل تامل است نگاه به فرهنگ و مردم مالزی است . از انجا که بدلایل مختلف بیشتر در بین مردم مالزی هستیم و با آنها در ارتباط  توانسته ام وارد زندگی آنها شوم .

مسیر عبور و مرور  در خیابان های مالزی بر خلاف ما است  و به همین دلیل  هموز نتوانسته ام خودم را با اینگونه فضا وفق دهم .رانندگان اینجا هم برای مسیری که با اتوبوش نهایتا یک رینگت (یعهنی ٣٢٠ تومن ما ) درخواست ۴٠ رینگت از تروریست ها می کنند.

 

 

/ 2 نظر / 27 بازدید
امیر

سلام وبلاگ جالبی داری موفق باشی به ما سر بزن

کانون فرهنگی مطالعاتی صبح قریب

يا سلام به شما دوست عزيز سلسله نشست هاي کانون فرهنگي مطالعاتي صبح قريب فرهنگسراي دانشجو با عنوان «صهيونيسم و آخرالزمان سياه» پيرامون مظاهر دشمني صهيونيسم عليه مهدويت برگزار مي گردد. لذا از جنابعالي دعوت مي شود در جلسه شركت نماييد سخنران اين همايش دکتر شير محمدي از ساعت 17 الي 19 دوشنبه28 مرداد ماه 87 مي باشد. علاقه مندان مي توانند به يوسف آباد، خيابان اسدآبادي، خيابان 21 ، فرهنگسراي دنشجو، سالن سراي کتاب مراجعه نمايند. جهت کسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با شماره تلفن 1732621-0936 تماس حاصل فرماييد. خدانگهدار