تشکیل انجمن ناشران دفاع‌مقدس

در حال حاضر، اغلب ناشران حوزه‌های فرهنگی، دارای اتحادیه اند. اما آن‌چه در این میان قابل توجه است، عدم وجود چنین تشکلی در بین ناشران دفاع‌مقدس است... تشکیل انجمن ناشران دفاع‌مقدس یک ضرورت است که باعث می‌شود، آثار انتشار یافته پایداری، کیفیت پیدا کرده و آکادمیک شوند. با تشکیل این انجمن، نحوه حمایت‌های دولتی از ناشران، تعداد دقیق کتاب های این حوزه و نیز شناسایی نویسندگان جدید روند بهتری خواهد داشت.

رضا حاجی‌آبادی گفت: تشکیل انجمن ناشران دفاع‌مقدس، دغدغه چند ساله جمع حاضر در این جلسه بوده و این موضوع، ضرورت تشکیل آن را آشکارتر می‌کند. 

وی با ارایه پیشنهادهای مختلف مانند؛ تشکیل NGO یا اتحادیه ناشران دفاع‌مقدس، افزود: تصویب اساسنامه این انجمن، توسط معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، ‌نخستین گام ما خواهد بود. پیش از این با دفتر دکتر محسن پرویز، گفت‌وگویی داشته‌ام و آن‌ها نیز خواستار ارایه اساسنامه نهایی شده‌اند.

مدیر مسوول انتشارات هزاره ققنوس، خاطرنشان کرد: ناشران دولتی بر اساس وظیفه، به انتشار کتاب‌های دفاع‌مقدس می‌پردازند. اما همان طور که مردم، اداره جنگ را بر عهده داشته‌اند، ناشران خصوصی از سر تکلیف به ترویج فرهنگ دفاع‌مقدس اقدام خواهند کرد.

حاجی‌آبادی در پایان، اظهار داشت: همچنین برخی از نویسندگان،‌ یک اثر را به صورت همزمان به دو ناشر ارایه می‌دهند و گاهی یک کتاب توسط دو نهاد منتشر می‌شود. این مشکلات باید توسط انجمن ناشران دفاع‌مقدس رفع شود. این گونه مشکلات، ضرورت‌های تشکیل این انجمن را نشان می‌دهند.

سپس امیر حسین انبارداران،‌ بر استقلال انجمن ناشران دفاع‌مقدس تاکید کرد و افزود: با توجه به نتیجه اعلام شده جشنواره ربع قرن کتاب دفاع‌مقدس درباره انتشار بیش از 6هزار عنوان کتاب در طول دوره 25ساله 1360 تا 1385، تشکیل انجمن ناشران دفاع مقدس ضروری به نظر می‌رسد.

مدیر مسوول انتشارات مجنون، در پایان یادآور شد: تشکیل فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای ناشرانی که فاقد امکانات عرضه کتابند، یکی دیگر از چشم‌اندازهای انجمن ناشران دفاع‌مقدس خواهد بود.

دومین جلسه اعضای هیات موسس انجمن ناشران دفاع‌مقدس، هفته آینده برگزار خواهد شد.
 
در مقدمه اساسنامه این انجمن آمده است: در حال حاضر، اغلب ناشران حوزه‌های فرهنگی، دارای اتحادیه اند. اما آن‌چه در این میان قابل توجه است، عدم وجود چنین تشکلی در بین ناشران دفاع‌مقدس است... تشکیل انجمن ناشران دفاع‌مقدس یک ضرورت است که باعث می‌شود، آثار انتشار یافته پایداری، کیفیت پیدا کرده و آکادمیک شوند. با تشکیل این انجمن، نحوه حمایت‌های دولتی از ناشران مشخص خواهد شد

/ 4 نظر / 41 بازدید
شالچی

ما که از ناشران آدم کلاهبردارتر و نادرست تر و دروغگوتر ندیدیم. در هیچ اداره و شرکتی کسی به خود اجازه نمی دهد کار آدم را بخواباند اما برای ناشران این کار بسیار عادی است. آنها می خواهند با این شگرد از پشتیبانی دولت برخوردار شوند و اهل قلم را بیشتر آزار دهند. مرگ بر ناشران

محبوبه میم

جناب آقای حاجی آبادی سلام از آشنایی با وب نوشته هایتان خرسندم. هر چند پیشتربا آثار منتشر شده ی ققنوس آشنا بودم . وضعیت نشر در شهرستان ها خوب نیست . نه به دلیل کم کاری ناشران که به دلیل ضعیف بودن پخش و ما برای چا پکتابی که معلوم نیست ناشر بپذیرد یا نه راه درازی را باید تا تهران بیاییم . پیشنهاد شما چیست ؟ موفق باشید

با نام خدا (فوري) سلام عليكم احتراماً به استحضار مي رساند؛ كار اجرايي تومار سراسري مطالبات و تدارك براي تأسيس نهاد مدني فراگير رزمندگان، جنگزدگان و ديگر آسيب ديدگان جنگ تحميلي عراق، با همكاري بسياري از از پيوستگان اقشار يادشده و ديگر داوطلبان دلسوز (سايت ها، فعالان مدني و...) از روز شنبه بيست و ششم مردادماه جاري آغاز و پيش از هفته جنگ سال جاري به پايان خواهد رسيد. البته نظر به تنگناهاي مالي اقشار هدف طرح و دسترسي نداشتن بيشتر آنان به رايانه، ايجاب كرد تا تومار در قالب «كاغذي» انجام شود اما از آن جا كه جمع متوليان طرح، از هيچ گونه پشتيبان يا پشتوانه مادي برخوردار نيستند، اجراي طرح نيازمند به ياري نيكوكاران دردآشناست. لذا از حضرت عالي خواهشمنديم عنايت و مساعدت فرموده با تقبل انتشار خيرخواهانه شماري از برگه هاي تومار مذكور رزمندگان مظلوم و جنگزدگان محروم را در احقاق حقوقشان همراهي فرماييد. اين خدمت مؤثر و ماندگار حضرت عالي هرگز از يادها نخواهد رفت و انشاءالله كه از باقيات صالحات شما باشد. دعاي خير بازماندگان فراموش شده جنگ، بدرقه راهتان باد. با احترام مجدد شهريور ۱۳۹۲ هوشيار سلطانی فر همراه: 09