شاید دوباره هک شدیم

  بدنبال حملات هکرهای به دامنه اینترنتی پرشین بلاگ اختلالاتی در بزرگترین سرویس دهنده اینترنتی ایرانی ایجاد شد.
بنا به اعلام پرشین بلاگ ،حملات به سرور و بانک اطلاعاتی بیش از 800 هزار وبلاگ فارسی به هیچ وجه موفق نبوده و اطلاعات کاربران و نوشته های تمام کاربران در سلامت و امنیت کامل در سرورهای پرشین بلاگ قراردارد.
بنا به این گزارش اختلالاتی از حدود ساعت 4 صبح روز چهارشنبه (۲۴/۴/۸۶) از لایه DNS دامین در تعدادی از سرویس دهنده های اینترنت قابل مشاهده است.
پرشین بلاگ در اطلاعیه خود به کاربران اطمینان داده که اطلاعات و محتوای فارسی پرشین بلاگ از آسیب محفوظ بوده و هیچگونه دسترسی به سرویس دهنده و اطلاعات کاربران اتفاق نیفتاده است.
ااین اتفاق سال گذشته نیز به همین شکل اتفاق افتاده بود که برای ساعاتی اختلالاتی در اولین سرویس وبلاگ فارسی ایجاد کرده بود. پرشین بلاگ باید بداند هر اندازه تعداد این حمله ها بیشتر شود اعتماد کار بران خود را از دست خواهد داد.

در حال حاضر چندین سرویس دهنده دیگر نظیر بلاگ فا  خود را آماده کرده اند که جای پرشین بلاگ را بگیرند.با توجه به سابقه و اعتبار پرشین بعید نیست دوباره هک شویم . شاید مجبور شویم به سرویس های شرکت های بزرگ نظیر .blogspot کوچ کنیم . من که برای اطمینان نامم را ثبت کرده ام .

/ 0 نظر / 41 بازدید