نسل جدید تروریسم جهانی در راه است

 حملات تروریستی اخیر به شهر بمبئی هند و نیز حوادث دیگر در پاکستان ، عراق ، افغانستان ، سومالی و ... نشان می دهد که  نسل جدید  تروریسم جهانی در راه است.  اینکه در قرن 21  میلادی و در زمان فراگیر شدن  دنیای ارتباطات و اطلاعات و در دورانی که کوچکترین اتفاقات جهان از نگاه دوربین های جاسوسی و حتی ماهواره های تبلیغاتی پوشیده نمی ماند ، چند نفر دزد دریایی (دقت کنید در قرن 17 و 18 میلادی نیستیم که واژه دزد دریایی را می شنویم در آستانه سال 2009 میلادی هستیم )بتوانند به راحتی از یک کشور باج خواهی کنند و یا تعدادی آدم مسلح به تشریفاتی ترین هتل های هند حمله کنند و در جایی دیگر یک گرو آدم ربا با ربودن چند سرباز  نیروی انتظامی از دولت باج خواهی کنند و ... چندین و چند حادثه دیگر در جای جای جهان حوادثی نیست که بتوان بدون ربط دادن آنها به ، از کنارشان گذشت.

 

نکته جالب توجه اینشت که تمامی این اتفاقات چند عنصر مشترک دارند ، افراد مهاجم جملگی آموزش دیده هستند، از هیچ دولت و سازمان جهانی واهمه ای ندارند، مذهب و دین قربانیان برایشان تفاوت ندارد ، معمولا یا هیچ رد پایی از خود باقی نمی گذارند و یا با ارسال انبوه اطلاعات ره گیری افراد پشت پرده آنها سخت می شود، اغلب حوادث تروریستی بعد از یک تصمیم و یا اجرای یک فرمان دولتی که مخصوصا مخالفان خارجی زیادی دارد اتفاق می افتد،  انجام فعالیت های ترورسیتی در تمام نقاط این کره خاکی صورت می گیرد و هیچ کشور یا دولتی از این حملات در امان نیست ،

به نظر می رسد شعار های زیبای ، نظم نوین جهانی ، ائتلاف کشور ها برای سرکوب تروریست  و حضور سازمان های بین المللی نیز نتوانسته  جلوی حملات این گروههای را که دارای وجه اشتراک های فراوانی با هم هستند بگیرد.

 

/ 2 نظر / 35 بازدید
حبیب اله بهرامی

سلام . از آشنایی با شما خوش حالم . به وب ما هم سر بزن . سرت درد نمی گیره . بدرود .

مستجاد

سلام از ابراز لطف شما سپاسگزارم البته خود بهتر میدانید حادثه بمبئی همانند 11 سپتامبر میتواند سناریویی باشد که از طرف نظام سرمایده داری طراحی شده باشد تا بهانه ای برای گسترش مرزهای خود. همچنین فروش سلاح، افزایش حضور خود در منطقه و اعمال کنترل بیشتر بر جریان انرژی. به نظر میرسد آمریکا در حال برنامه ریزی برای حضور بلند مدت در هند است. به دلیل عدم توفیق در افغانستان به دنبال فضای جدیدی است تا بتواند به چین و روسیه فشار بیشتری را وارد نماید. موفق باشید.