به مرز پختگی رسیده‌ایم

اگر تاریخ تولد انقلاب اسلامی ایران را 22 بهمن سال 1357 در نظر بگیریم، اکنون 28 سال از عمر انقلاب می‌گذرد و این یعنی انقلاب اسلامی ایران به مرز جوانی رسیده است. هر چند این تازه‌ترین انقلاب قرن اخیر از همان ابتدای به ثمر نشستن با تهدیدهای فراوانی مواجه شد اما تمام سختی‌ها و مشکلات ناشی از این تهدیدها او را آبدیده‌تر کرد. اکنون نوزادی که در 22 بهمن سال 1357 پا به عرصه نظام بین الملل گذاشت  به میان سالی نزدیک شده است و رسیدن به این دوران را می‌توان از عکس‌العمل‌های انقلاب در برابر حملات مختلف دشمنان و نیز درایت‌های او در هنگام برخورد با مشکلات فهمید. 

هنگامی که ارتش تجاوزگر آمریکا در دو مرحله مختلف به بهانه های واهی در نزدیک ترین نقطه به مرزهای انقلاب چنبره زده بود و منتظر کوچکترین فرصت برای ضربه زدن به ایران بود ، این درایت مردان سیاسی و پختگی آنان بود که از این تهدید یک فرصت ساخت . در حوادث مشابه نظیر موضوع انرژی هسته ای و یا ارتباط تنگاتنگ با همسایگان عرب و مسلمان نیز درایت های انقلاب به خوبی نمایان است . امروزه و پس از گذشت 28 سال از عمر انقلاب این نظام جمهوری اسلامی است که در معادلات بین المللی ابتکار عمل را در دست دارد . آنچه در این زمان  برای انقلاب  اسلامی مهم و حیاتی به نظر می رسد برقراری ارتباط و تاثیر گذاری بر نسل سوم است .

انقلاب اسلامی ایران به عنوان مردمی‌ترین انقلاب و خیزش اجتماعی قرن اخیر هنوز برای نسل سوم خود موجودی ناشناخته است. موجودی که نسل سوم دلیل ظهور و بروز آن را به روشنی نمی‌دانند. اینکه فرزندان ما به خوبی نتوانسته‌اند با انقلاب آشنا شوند بیشتر به عدم انتقال مفاهیم انقلاب توسط پدران آنها ـ که خود فرزندان انقلاب هستند ـ برمی‌گردد.

 

/ 2 نظر / 10 بازدید
سحر

سلام دوست عزیز، اگه میخوای چیزی شبیه تبلیغات Google اما به فارسی توی وبلاگت بگذاری و از این راه هم درآمد داشته باشی و هم سایتت یا هر چیز دیگه ای را در بقیه سایتها معرفی کنی تا بازدیدکننده هات زیاد بشن، یه سری به سایت ads.blogabzar.com بزن. کافیه وبلاگت در روز بیشتر از 10 بازذدیدکننده داشته باشه. یادت نره بعد از ورود به سیستم، کد HTML شون را توی سایتت بگذاری تا برات اعتبار تولید کنه. وگرنه بعد از چند روز اعتبارت تموم میشه و آگهی هات دیگه پخش نمیشن. اگه هم بلد نیستی این کار را بکنی میتونی قالب وبلاگت را براشون میل کنی تا خودشون برات انجام بدن - فعلا که خوب راه می آن :) فقط لطفا موقع ثبت نام، در قسمت نام معرف بنویس: sahar1986 یه سری بشون بزن و امکاناتشون را ببین. ضرر نداره :) قربانت سحر

دعوت به اطاق هم اندیشی جهت بررسی پیشنهاد تشکیل نه

دعوت به اطاق هم اندیشی جهت بررسی پیشنهاد تشکیل نهضت حق طلبی نسل جدید احتراماً به استحضار می رساند که اطاق هم اندیشی جهت بررسی پیشنهاد تشکیل نهضت حق طلبی نسل جدید دایر شده است، منتظر حضور سبز و نظرات سازنده شما هستیم. با سپاس فراوان http://goftegoo1.blogfa.com