روزنامه نگار

آموزش روزنامه نگاری و یادداشت های یک روزنامه نگار

 
برای نورعلی غریبی نویسنده کتاب از پرشین هتل تا پیرانشهر
ساعت ۱٠:٤٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٤ آبان ۱۳۸٦  

امشب در یازد همین دوره انتخاب کتاب سال دفاع مقدس وقتی نورعلی غریبی جانباز 70 درصد سالهای دفاع مقدس برای دریافت جایزه خود از دست رییس جمهور به طرف پله های جایگاه می رفت ، حاضرین در سالن تا زمان پایین آمدن او بطور مدام کف می زدند. تشویق بی وقفه فرهیختگان  حاضر در سالن تنها نشانه های کوچکی از سپاس مردم از جانبازان و ایثار گران سالهای پایداری است.

از قرار با گذشت 20 سال از پایان جنگ 8 ساله اکنون آن نوجوانان و جوانان بسیجی که حماسه پایداری ملت ایران را رقم زدند ،  احساس تکلیف کرده اند و برای ثبت خاطرات دوران پر شکوه دفاع مقدس  نیز پا به میدان فرهنگ گذاشته اند.

به هر حال اینکه در مردمی ترین انقلاب دنیا بار اصلی پیروزی انقلاب ، دفاع از خاک میهن و نیز حفظ و نشر دستاورد های فرهنگی بر دوش مردم معمولی باشد ، امری بدیهی است.

حرکت نمادین این جانباز سرفراز جنگ تحمیلی برای  ثبت خاطراتش  در کتاب " از پرشین هتل تا پیرانشهر "  شاید برای بیان  این عبارت باشد که : همواره  جنگ را مردان نظامی  اداره می کنند اما تکلیف بود که دفاع مقدس را ما   جوانان و نوجوانان بسیجی پیش ببریم ، الان هم اگر احساس تکلیف کنیم همانند آن روز ها حماسه ها خلق خواهیم کرد.