روزنامه نگار

آموزش روزنامه نگاری و یادداشت های یک روزنامه نگار

 
روز خبرنگار
ساعت ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٦ امرداد ۱۳۸٢  

 اول : ۱۷مرداد روز خبرنگار است! شهادت مظومانه صارمی و همکارانش سبب شد این روز به نام خبرنگاران نا مگذاری شود. روز خبرنگار و خبررسانی با شهادت گره خورده است و شهیدان با خبر ترین انسان ها هستند. خبرنگار شاهد است شاهدی که  رویداد های جهان را بدون در نظر گرفتن مصاله قدرتمندان برای انسان های آزاد روایت می کند.

دوم: در یک برسی متوجه شدم  ما بطور رسمی  بيش از ۶۰ خبرنگارشهيد داريم که ۳۵ درصد آنها زير ۲۰ سال هستند - البته این آمار بدون در نظر گرفتن نام افرادی مثل شهید آوینی و برخی سرداران شهید  است که بعنوان روزنامه نگار وارد عرصه دفاع شدند و با سمت های دیگر به شهادت رسیدند- این آمار چند نکته را روشن می کند که مهمترین آن مظلومیت سرداران عرصه اطلاع رسانی جمهوری اسلامی حتی در بین همکارانشان است . آیا تا به حال دیده اید که صداوسیما از کاظم اخوان چیزی بگوید و یا در روز خبرنگار روزنامه های جمهوری اسلامی ! کیهان ! اطلاعات! ایران ! وحتی مجلاتی نظیر آینده سازان وامید انقلاب مطلبی در باره شهدای خبرنگار خود بنویسند.در این باره بیشتر خواهم گفت....

 

سوم : اخبار مربوط به  همایش خبرنگاران شاهد را در خبرگزاری های  مهر و فارس  وروزنامه های 12و13مرداد جمهوری – کیهان- جوان-و..بخوانید.

جهت اطلاع شما باید بگویم این همایش با انگیزه بزرگداشت مقام شهدای خبرنگار و بمنظور آموزش کارگاهی و عملی خبرنگاران افتخاری ونوجوان مجله شاهد نوجوان برگزار شد. تلاش خواهم کرد مطالب عنوان شده اساتید روزنامه نگاری در این همایش را روی وبلاگم بگذارم چرا که می دانم حتما بکارتان خواهد آمد.