روزنامه نگار

آموزش روزنامه نگاری و یادداشت های یک روزنامه نگار

 
شانزدهمین کنگره شورای بین المللی آرشیو
ساعت ۱۱:٠٦ ‎ق.ظ روز شنبه ٥ امرداد ۱۳۸٧  
گفتم که برای شرکت در شانزدهمین کنگره شورای بین المللی آرشیو به مالزی امده ام .
روز سه شنبه ۲۲ جولای ۲۰۰۸ شانزدهمین کنگره شورای بین المللی آرشیو در محل مرکز همایش های شهر کوالالامپور افتتاح شد. در آیین گشایش آین کنگره وزیر فرهنگ مالزی ُرییس شورای جهانی آرشیو و  آرشیویست های ۱۹۰ کشور دنیا حضور داشتند.  آقای "حاج شفیع اپدال" در این مراسم  با تاکید بر اینکه دسترسی به منابع آرشیوی به لحاظ جلب اعتماد عامه نقشی اساسی ایفا می کند، افزود:یک آرشیو خوب بایستی دسترسی افراد ذیصلاح به منابع را تضمین کند.
وی گفت: ثبت اسناد همچنین نقش بسیار مهمی در روندهای سیاسی و دمکراتیک ایفا می کند. 
این وظیفه اصلی مسوولان آرشیوهاست که نه تنها اسناد ثبت شده در ارتباط با مستندات قانونی، حقوق و مسوولیتها را حفاظت کنند بلکه آنها را در یک شکل قابل قبول در دسترس قرار دهند. 
در این مراسم همچنین  "لورنز میکولسکی" رییس این شورا نیز سخنرانی کرد.

آنجه بیش از این گنگره برایم قابل تامل است نگاه به فرهنگ و مردم مالزی است . از انجا که بدلایل مختلف بیشتر در بین مردم مالزی هستیم و با آنها در ارتباط  توانسته ام وارد زندگی آنها شوم .

مسیر عبور و مرور  در خیابان های مالزی بر خلاف ما است  و به همین دلیل  هموز نتوانسته ام خودم را با اینگونه فضا وفق دهم .رانندگان اینجا هم برای مسیری که با اتوبوش نهایتا یک رینگت (یعهنی ٣٢٠ تومن ما ) درخواست ۴٠ رینگت از تروریست ها می کنند.